- Кой ще се бие с мен?
- Аз! - става лисицата.
- Я да излезем навън.
Отвън се чува 'бум, прас', и след малко заекът пак влиза в кръчмата:
- Има ли още някой да се бие с мен, че лъвът вече трябва да си тръгва?
Нека да пием, за това всяка жена да има четири животни: лъв - в леглото, ягуар - в гаража норка - на раменете, И един козел, който да плаща за всичко това.
Скандал в семейство на костенурки. Накрая женската костенурка се провикнала: - Ти съсипа триста от най-хубавите ми години!
Кит плува вкръг около самка и с упрек говори: - Колко страни по света, стотици екологически организации, сума ти политически лидери, милиони хора - всички се борят за това, нашият вид да продължи д...
Кучето казва: - Глезят ме, галят ме, хранят ме, обичат ме...те са царе. Котката казва: - Глезят ме, галят ме, хранят ме, обичат ме... аз съм царица.
Стои си един рибар на брега и лови риба. По едно време от водата се показва един крокодил: - Как е, кълве ли? - Не. - Ами що не влезеш да се изкъпеш тогава?