- Какво е?
Рибаря се обръща и също така шепнешком отговаря:
- Сом....
- Кълве ли?
- Не, смуче....
Звъни се на вратата. Домакинята отваря и гледа - на прага стои мъж с голяма торба. - Имате ли хлебарки? - пита мъжът. - Нямаме. - Тогава - заповядайте! - изсипва торбата в коридора.
Пиян мъж се качва в таксито. Шофьорът пита: - За къде? - Не е твоя работа!
Мъж звъни в Топлофикация: - Не ми пращайте повече заплашителни писма, че ще ви извадя от семейната томбола. - Каква семейна томбола? - Ами пускам всички сметки в един буркан, после разбърквам...
Съседката се чуди: - Защо първия въпрос при мъжете е: "Имаш ли мъж?" Поне един да беше попитал: "Имаш ли кожено палто?"
Пълзи алпинист към Еверест. С последни сили се хваща за скалата и се качва на върха. Изведнъж вижда на един камък стои мъж. - Кой си ти? - пита алпиниста. - Аз съм подлец. - Как така? - Ам...